Egészségfejlesztés a kollégiumban

A légimentőknél is jártunk
A Terney Béla Kollégium kiemelt helyen kezeli a testi-lelki egészségre nevelés témakörét, melyhez kapcsolódva több program is kezdődött az elmúlt hónapokban, és indul a közeljövőben.
Ennek részeként már 3 kollégiumi csoport, azaz 80 diák látogatott el a szentesi légimentőbázisra, és további csoportok is betekintenek a mentési terület több témakörébe, a Magyarországon egyedülálló mentési feladatokat ellátó légimentők segítségével.
A fiatalok a kint töltött 2 óra alatt egyrészt megtekintették a bázist, illetve a mentőhelikoptert, valamint a légimentők elsősegély-nyújtási ismereteket osztottak meg velük, interaktív módon. Az újraélesztési technikák mellett egészségügyi szituációs gyakorlatokat is átvettek a középiskolásokkal, melyek kiterjedtek a közlekedési balesetek vagy az esetleges nyári balesetek kapcsán teljesítendő feladatellátásra.
Szó volt reanimációról, a mentési egységek értesítéséről, a különböző kötözési technikákról, de a stabil oldalfekvést is elsajátították.
5  1  2  4